Fryzų veislės žirgai

Mūsų žirgai

Sodyboje auginame fryzų veislės žirgus, kurie pas mus atkeliavo iš Olandijos 2014m. Ši veislė sužavėjo savo išvaizda ir ramiu būdu, greitai jie tapo ne tik geriausiais draugais, bet ir puikiais palydovais sodybos veikloje. Dirbdami su fryzų veislės žirgais, jaučiamės visiškai ramūs, nes tai drąsūs, ramaus būdo ir labai protingi kompanionai.

Fryzų veislės žirgai

Fryzų veislė tai viena seniausių žirgų veislių, išvestų Europoje, naudota ūkio darbams ir karui nuo seniausių laikų. Fryzų gimtinė yra šiaurės Olandijos Fryzijos provincija. Dėl neįprastai drąsios natūros ir jėgos viduramžiais jie greitai tapo nepakeičiamais karo žirgais. Jie  taip pat buvo naudojami romėnų, dėl savo gero būdo pamėgti ir anglų, kur vėliau ši veislė įsiliejo ir į kitas veisles (šyrų ir kt.). 

IIIXa. Kai sunkieji arkliai nebebuvo siekiamybė į Fryzų veislę buvo įlieta Andalūziško kraujo, tuo buvo siekiama padaryti šią veislę šiek tiek grakštesnę ir labiau tinkamą kinkiniams. Ankstyvame XXa. periode, ši veislė buvo beišnykstanti, kol žirgas vėl tapo nepamainomas krovinių transportavimui 2-ojo pasaulinio karo metais. Šiandien fryzus galime išvysti kinkinių, išjodinėjimo varžybose bei įvairiose turistinėse veiklose.

Fryzų spalva

Fryzų veislės standartas yra juodas plaukas ir nuostabaus grožio ilgi, juodi karčiai bei vešlios uodegos. Taip pat, jie išsiskiria dėl savo kojų žemutinės dalies plaukuotumo. Grynaveisliams fryzams registruotiems KFPS standartas leidžia turėti vos kelias balto plauko dėmeles ant pakaušio. Kartais kilmingų tėvų jaunikliai išauga kaštoninės spalvos, tačiau tai - retas atvejis.

Fryzų tipai

Šiandien fryzų veislė yra išskirta į du tipus “modernųjį” ir “barokinį”. Modernusis tipas vis labiau populiarėja dėl aukštesnio ūgio, smulkesnių kaulų - kas labiau pritaikoma sportiniame jojime. O tikrieji, barokinio tipo, fryzai tampa vis didesnė retenybė, kurią sutikti tampa vis sunkiau.